Informasjon

Ishockey Oslo

Trening

Hovedfokus for ishockey ved WANG Toppidrett er individuell spillerutvikling i samarbeid med klubb og forbund. På treningene legges det mest vekt på å utvikle den totale treningsforståelsen med individuell teknikk, taktikk og fysikk som det viktigste. En helhetlig oppfølging av skole og idrett i et godt treningsmiljø, med kvalifiserte trenere og gode treningsfasiliteter gir de beste muligheter til å utvikle seg som ishockeyspiller.

Samarbeid

WANG Toppidrett ishockey vet og erkjenner at utøverne tilhører klubbene de spiller for. Sportssjef og trenere har derfor løpende dialog med klubbene for å ivareta spilleroppfølgingen. Sportssjef og trenere har også løpende dialog med landslagstrenerne og Norges Ishockeyforbund. Vi bruker utviklingstrappen til NIHF. WANG Toppidrett er en samarbeidspartner til utøvernes klubbhverdag. En ishockeyspiller på WANG Toppidrett kommer hovedsakelig fra klubber i stor-Oslo området.

Treningsfasiliteter

Treningene til WANG Toppidrett ishockey gjennomføres i fasilitetene på Jordal Amfi/Ungdomshallen og Manglerudhallen

Våre trenere

Les mer om våre trenere

Møt teamet

Ishockey

Anders Blegeberg

Sportsjef ishockey

T:  92029883

E:  anders.blegeberg@wang.no

Geir Hoff

Trener Ishockey

T:  95066199

E:  gh@wang.no

Magnus Melbye

TRENER ISHOCKEY

T:  46540945

E:  magnus.melbye@wang.no

Frikk Juell

TRENER ISHOCKEY

T:  45020899

E:  frikk.juell@wang.no

Simon Stolt Wang

Trener / Ishockey

T:  93085015

E:  simon.wang@wang.no

Jiří Truhlář

Målvaktstrener ishockey

T:  99095400

E:  truhlar.jjiri@gmail.com

Even Ramsdal

FYSISK TRENER HÅNDBALL OG ISHOCKEY

T:  92288156

E:  even.ramsdal@wang.no

Kim Veisten

TRENER

T:  22129703

E:  kim.veisten@wang.no

Morten Ask

Trener ischockey

T:  41296601

E:  morten.ask@wang.no

Røymark debuterte offisielt for det norske herrelandslaget i ishockey ved VM i Canada 2008, og har siden vært å regne som fast innventar på landslaget. Han spiller nå på Vålerenga IF i Get Ligaen.

Martin Røymark

Tidligere elev på WANG

Er det noe du lurer på rundt inntaket?

Her finner du oss

Hansteensgate 8
0253 Oslo

E-post

info@wang.no

Sentralbord

22 12 97 03 Ansatte